Sázavská 6, 120 00 Praha 2 - Vinohrady
+420 728334541
+420 774448444

Family houses and apartmens right next to the Prague

Modern design

Family houses and apartments with a modern design that will surprise you with its elegance or spaciousness and definitely will not offend anyone.

Convenient location

In the immediate neighborhood of Prague, in Jinočany - a village with full civic amenities and facilities for all your needs. It is located 5 minutes from OC Zličín and lies between Rudná, Ořech and Zbuzany. Within 20 minutes you can get to Václav Havel Airport or to the Prague city center.

Map
Great attainability

Hned vedle výstavby se nachází vlaková zastávka, díky které se pomocí vlaku dostanete na Smíchovské nádraží během 20 minut.

Fares

AboutJinočany development a.s.

Společnost Jinočany Development a.s. je strůjcem aktuálně významného developerského projektu Bydlení Jinočany. Ten skloubí dva druhy staveb – rodinné domy a bytový komplex. Nadstandardní zázemí pro rodiny s dětmi, jež si mohou užívat moderních výrobních materiálů v kombinaci s lukrativní lokalitou.

Projects

Apartment building C2

Apartment building C1

Do you want to know more about the apartment or are you interested in buying it?

News

Here you will find the latest posts about constructions and so on everything that is happening.

Úspěšná kolaudace

Kolaudace bytového domu C3 je za námi! Začínají předpřejímky jednotlivých bytů novými majiteli.

Více info

Kolaudace nových bytů je před námi

V projektu Bydlení Jinočany se blíží kolaudace nových bytů v Praze – západ. Prohlédněte si aktuální fotku bytového domu C3.

Více info

Nové byty k prodeji

V projektu Bydlení Jinočany probíhá výstavba 3. nadzemního podlaží bytového domu C2, který nabízí nové byty k prodeji v dispozicích 1+kk, 2+kk a 3+kk.

Více info

Do you have some questions? Contact us

Do not be afraid to ask us any question. Send us your request via our contact form and we will try to respond as soon as possible.

en_USEnglish
cs_CZCzech en_USEnglish